dirosloví.cz

Duchovní záležitosti pro všechny, jasně a srozumitelně.


Bachovic

Některé knížky Richarda Davida Bacha, kterýžto pán mi byl v mnoha ohledech vzorem.

Richard David Bach: Jonathan Livingston Racek

Bachova prvotina, první zkušenost s tím, že pravdivý obraz z lidského nitra oslovuje všechny lidi bez sebemenšího rozdílu.

Richard David Bach: Jonathan Livingston Racek

Popis knihkupce: Dvojjazyčné vydání novely současného amerického spisovatele o racku Jonathanovi je podobenstvím o lidech-ptácích toužících po poznání a naplnění života, po lásce, svobodě a volnosti. Ani po téměř čtyřiceti letech od svého vzniku neztratila nic na síle a kráse. Tento příběh je napsán pro ty, kdo jdou za hlasem svého srdce a vytvářejí si svá vlastní pravidla... pro ty, které pokaždé potěší, když můžou udělat něco dobrého, i kdyby to mělo být pro ně samotné... pro ty, kdo vědí, že život je ve skutečnosti mnohem bohatší, než by se při povrchním pohledu mohlo zdát... právě ti poletí s Jonathanem výš a rychleji, než si kdy mohli přát

Richard David Bach: Iluze

Iluze často používám jako nápovědu, protože obsahují hodně pravd z různých oblastí, nálad vnitřního života. Vezmu, někde otevřu, přečtu si co potřebuji a zase zavřu. V Iluzích se poprvé zřetelně ukazuje Bachova schopnost vyhmátnout princip věci spolu s mistrovstvím ve formulacích nosných myšlenek.

Richard David Bach: Iluze

Popis knihkupce: Kniha, která následovala po Jonathanu Livingstonovi Rackovi, je příběhem mystického dobrodružství dvou letců, kteří se setkali na jednom z polí amerického středozápadu, neboť oba dělají, co skutečně dělat chtějí. Připomíná-li vám to okamžik, ve kterém skončil Racek, může to být pravda, neboť Iluze odrážejí, co se odehrálo v autorově hlavě od mimořádného úspěchu Racka, jenž změnil jeho život. Příběh mystického dobrodružství dvou letců.

Richard David Bach: Most přes navždy

Původní verze knihy je, snad až na jeden detail, unikátní a bezchybný recept na "spolu". V oběhu je však hlavně zkrácená verze, která strašlivě zmátla nepředstavitelná kvanta lidí. Rozpory jsou tak velké, že jsem měl potřebu se k nim vyjádřit.

Richard David Bach: Most přes navždy

Popis knihkupce: Tato kniha je příběhem o rytíři, který umíral, a princezně, která mu zachránila život. Je to příběh o lásce a netvorech, o kouzlech a pevnostech, o silách smrti, které jsou zdánlivé, a silách života, které jsou skutečné. Je to vyprávění o jednom dobrodružství, které je podle mě v každé době tím nejdůležitějším. Všechno se stalo tak, jak je v knize napsáno. Autor si dovolil pozměnit chronologii, některé postavy v knize vznikly sloučením charakterů, většina jmen je fiktivních. Příběh o netvorech, kouzlech, silách života a smrti.

Richard David Bach: Jediný

Vědomý zážitek z prostoru mimo čas, z místa, odkud si můžeme vstupovat do libovolného proudu času, z prostoru, kde si vybíráme alternativy jednoho božského "Nyní", slovy "teď".

Tento zážitek samozřejmě učinilo již mnoho lidí. Tohle je však první zapsaný případ, kdy to dokázali dva lidé "spolu". Neuvěřitelné!

Richard David Bach: Jediný

Popis knihkupce: Román v němž se autor se svou ženou Leslie vydává do rozměrů, v nichž přežití závisí na objevení toho, co je jejich aspekty naučily na cestách, kterými se oni sami nikdy nevydali, do rozměrů, kde představivost a strach jsou prostředky k záchraně nebo zničení světů a umírání je jen dalším krokem k překonání smrti. Kniha je fantazií harmonie vědy a ducha, překvapivě otevřené dveře na cestě k nalezení sebe sama. Kniha otevírá dveře na cestě k nalezení sebe sama.


© dirosloví.cz | Průvodce diroslovím | Mapa stránek | Ke stažení | Meta info