dirosloví.cz

Duchovní záležitosti pro všechny, jasně a srozumitelně.


Duchovní

Knihy s duchovní tématikou, mí průvodci na Cestě :-)

Don Miguel Ruiz: Toltécká proroctví

Tohle je ideální knížka pro všechny, kdo se ještě pořád ohánějí katastrofickými předpověďmi a straší s nimi lidi. A také pro ty strašené. Když si vezmu na pomoc příměr pana Bacha: "To, čemu housenka říká konec světa, nazývá mistr motýlem", tak Toltécká proroctví jsou jednou z těch ojedinělých knih, které se naší budoucností zabývají ne z pohledu housenky, ale z pohledu motýla.

Ostatně, už bylo načase přestat komolit význam slova proroctví. Z pravého proroctví totiž nikdy nejde strach. Pravé proroctví je hřejivé a ukazuje cestu. Proto lze tuto knihu doporučit hlavně těm, kdo se ještě nevzpamatovali z těch proroctví, které si pro svou potřebu upravila církev - ať už se jedná o Apokalypsu nebo o Spielbergovy filmy.

Slovo z přebalu: Lidstvu je souzeno naplnit stará toltécká proroctví ještě v této generaci. Vytvoříme svět krásy a lásky.

Lidstvo je na pokraji úžasného probuzení vědomí. Toltécká proroctví předpovídají budoucnost lidstva a ukazují, jakou roli v ní mohou hrát jedinci.

Vyšlo Šesté slunce, barva slunečního světla se změnila a jeho vibrace jsou rychlejší a jemnější. Don Miguel Ruiz vysvětluje tento rozhodující okamžik v lidském vědomí a předpovídá, co může znamenat pro naši budoucnost.

Lidstvo má dnes sílu probudit se ze svého starého snu motivovaného strachem do nového snu o nebi na zemi. Tisíce let starý sen lidstva, který je hluboce zakořeněn v myslích všech lidí, produkuje konflikty, hněv, války a nemoci. Don Miguel Ruiz nás však ujišťuje, že jsme připraveni probudit se a všechno změnit.

Změna může začít v jediné mysli.

Don Miguel Ruiz: Toltécká proroctví

Popis knihkupce: V Toltéckých proroctvích přibližuje don Miguel Ruiz starou toltéckou moudrost, informace, které jeho předkové nazývali nevyslovené vědomosti. Hovoří o možnosti změnit noční můru, v níž žijeme v sen o nebi na zemi.

Vanessa Dargomm: Horský štít

Horský štít je naprosto jedinečným příkladem ukončování inkarnačního řetězce na planetě Zemi. Málokde najdete tolik pravdy a zároveň i potřebných souvislostí pohromadě..

..dílko rozsahem nevelké, ale významem nelze dost dobře ani docenit. Rozhodně, kdo to se sebou myslí vážně, neměl by tuto záležitost asi minout.

Vanessa Dargomm: Horský štít

Knížka se nepohybuje po knihkupectvích, páně Kašpárkův Vzestup je jediným zdrojem, který jsem objevil.

Deepak Chopra: Návrat ršiho

Podtitul: Duchovní proměna lékaře a ájurvédské léčení

Konečně kniha, která vysvětluje indickou moudrost, zdravovědu i duchovnost tak, že je tomu rozumět. Chopra mluví ze zkušenosti, mluví současným jazykem, a hlavně, mluví k nám jako člověk, neschovává se za žádné odbornosti, což obyčejně dokáží pouze lidé, kteří své věci skutečně rozumí. Tak Deepak je rozhodně jedním z nich.

Deepak Chopra: Návrat ršiho

Popis knihkupce: Doktor medicíny - Deepak Chopra - je Vám již důvěrně známý jako autor mnoha nadčasových knih. Tentokrát vypráví o své cestě úspěšného lékaře z Indie na Západ, aby se z konvenční lékařské praxe vrátil k hledání skutečné přirozenosti léčení a k postupnému chápání starověké moudrosti ájurvédy. A jako kvalifikovaný lékař spojuje to, co oficiální medicína rozdělila, tedy oblast mentální a spirituální se stránkou tělesnou. Stále více a více je přesvědčen, že to, čemu nemocný věří, je při jeho uzdravování rozhodující. Neboť zázračné léky a operace přicházejí a odcházejí, ale víra trvá navěky.

Osho Rajneesh: Od sexu k nadvědomí

Škoda, že tuto knihu neměl k dispozici Freud, mohli jsme být tisíckrát dál. Kniha odpovídá na nejzásadnější otázky, které logicky vznikají při naší "výchově", a zodpovídá je tak hladce, že se čtenář prostě nepřestává divit, jak je možné, že na to už dávno nepřišel sám.

Mě osobně Oshova moudrost přivedla k pochopení nesčetného množství věcí. Tak třeba proč se nemůžeme zbavit rasismu, potažmo diskriminace? Prodloužená Oshova myšlenka (právě z této knihy) by zněla: "No to se nemůžete divit, když už od početí vás nikdo nebere jako člověka, jen se kalkuluje s tím, jestli jste chlapeček nebo holčička a podle toho se s vámi zachází."

Takže tak. Osho mluví otevřeně, neuzavírá myšlenky ani témata a není žádné umění jeho vývody domýšlet. Je to naopak ohromná radost :-)

Osho Rajneesh: Od sexu k nadvědomí

Popis knihkupce: Osho nasměroval sluneční paprsky na lidskou duši a velice prostě dokázal hovořit o radosti soulože, která je spojením semena se slunečním paprskem. Jako vůně květu vede člověka k vrcholům samádhi, vede ho k vysvobození, věčné blaženosti.

Osho Rajneesh: Život, Láska, Smích

Oshova modrá kniha byla po dlouhou dobu snad jedinou skutečně uvolňující záležitostí na trhu. Pocity, které si zakazujete cítit, myšlenky, za které se poslušně stydíte a schováváte je přede všemi i před sebou, tyhlety všechny věcičky Osho říká nahlas, na plnou ústní dutinu, s božským klidem a nenuceností.

Dnes je na trhu vícero knížek, resp. ne jen knížek, které dokáží způsobit totéž, ale.. modrá kniha je modrá kniha.

Osho Rajneesh: Život, Láska, Smích

Popis knihkupce: Je na Vás, kde chcete žít - v pekle nebo v nebi, protože ať chcete žít kdekoliv, je třeba to nejdřív vytvořit. Není to nic hotového to, že si koupíte lístek a chytnete vlak, to vše se musí vytvořit. Láska může nastolit ráj zrovna tady a teď. Neučím nic než: více lásky až k bodu, kde se stanete sami sebou, jen zdrojem lásky a ničím víc... Přijměte odpovědnost za peklo či nebe, ve kterém žijete. Jakmile této odpovědnosti porozumíte, nevěřím, že byste ještě směřovali do pekla.

Ariana a Raven Argoni: Věčný příběh

Podtitul: Tajemství posvátných rituálů vyzkoušených na vlastní kůži

Ach. Tak tohle je opravdová lahůdka. Nevím, jakým zázrakem se tu přihodili a neumřeli dva lidé, kteří nezabili přírodu a přirozenost v sobě, na rozdíl od naprosté většiny ostatních, ale jsou tu, a vlastním příkladem dokládají, že sexualita JE životní síla, jejíž užívání NEní automaticky zneužívání, jak nás jinak učí křesťané a z jejich hodnot vycházející humanističtí pokrytci.

Na světě by nebyl žádný kulturista, kdyby v nás naše matky místo k pohlaví pěstovaly odpor ke svalům. Nikdo na světě by nevěděl, že hrubá síla se dá kultivovat, a že se nemusí zneužívat, nikdo by neznal její možnosti. Nikdo by se ani nesnažil porozumět růstu svalů, ani jejich správnému zatížení. Lidstvo by bylo slabé.

Sexualita je také síla. Životní. To znamená, že lidstvo je na umření. Jen proto, že v nás k sexualitě někdo pěstoval strach a odpor a my se bojíme si ji připustit. Většina z nás se jí po těžkých bojích za její uchování, kterým říkáme puberta, vzdá, abychom se mohli zařadit do společnosti. Proto se jen velmi málo lidí snaží sexualitě opravdu porozumět, i když ti, kteří ji zdárně kultivují a učí se o ní obvyklým lidským postupem (inspirace -> akce -> zkušenost) se dopracovávají úžasných výsledků, zvlášť když ta inspirace nepochází z patriarchátních zdrojů (misionáři, porno, Kámasútra), ale z tantry. Viz třeba Volmovi, že?

Ariana s Ravenem jsou ale ještě úplně jinde. Zdá se, že úspěšně skloubili sexualitu lidskou se sexualitou přírody. Nakonec, Život je jen jeden, že? Životní síla je tedy také jen jedna, a když žena sladí své cykly s cykly matky Země a muž se sladí se skutečným Otcem, tím univerzálním vesmírným tvořivým principem, vzniká veliká pravděpodobnost, že se v lidských tělech projeví Bůh a Bohyně a bude "to co je nahoře jako to co je dole", jak slibují všechny staré texty.

Člověk byl totiž opravdu stvořen k obrazu božímu. Argoni v této knize odhalují, jak si žili lidé v dobách, kdy ještě nestál mezi člověkem a bohem žádný prostředník.. žádná církev.

Ariana a Raven Argoni: Věčný příběh

Popis knihkupce: Současný člověk prožívá díky moderní civilizaci odcizení od přírodního regeneračního procesu, což se negativně projevuje na poškozování jeho zdraví a předčasném stárnutí. Přesto se můžeme pokusit vrátit se zpět - znovu se napojit na klíčovou informaci dokonalého zdraví a dlouhodobého života. VĚČNÝ PŘÍBĚH představuje po úspěšných knihách MAGIE ŽIVOTA a MAGIE SEXU další díl pestré mozaiky životní filozofie Ariany a Ravena Argoni. Přináší pozoruhodné názory na souvislosti původních pohanských svátků s posvátnými magickými rituály zaměřenými na regeneraci a zdraví. Význačná, cyklicky se opakující data, jako jsou svátky Embole, Beltain, Lugnasad, Samain a další, jsou popisována jako zlomové, uzlové body v toku času, kdy v přírodě probíhají životně důležité změny.

Anthony de Mello: Ptačí zpěv

Ah ano, anekdoty ukrývající Pravdu. A ten boží způsob, jak s nimi de Mello pracuje. To se prostě pozná Mistr.

Anthony de Mello: Ptačí zpěv

Popis knihkupce: Katolický kněz Anthony de Mello přináší mnoho příběhů pro potěchu duše a duchovní růst. Jsou to příběhy buddhistické, křesťanské, zenové, chasidské, ruské, čínské, hinduistické, súfistické, prastaré i ze současnosti.

Leah Maggie Garfield: Léčení zvukem

Velmi obsažná a fundovaná příručko-učebnice šamanismu. Zabývá se, jak už napovídá název, zvukem, ale zabývá se jím v plném rozsahu, včetně periferií. Příkladně tam, kde se vibrace mění ze slyšitelné na viditelnou se dozvíte i spřízněné barvy a léčebné účinky barev. Atd.

Kniha jde i do neuvěřitelné hloubky, řekl bych až na hranici toho, co je bez osobního kontaktu s učitelem vůbec možné sdělit.

Leah Maggie Garfield: Léčení zvukem

Popis knihkupce: Kniha o vlivu zvuků a hudby na lidské smysly i tělo, o síle slova, zpěvu a očistných manter, o vibracích drahých kamenů a zvucích, které vydávají.

Gerd Ziegler: Tarot

Podtitul: Zrcadlo duše

Podtitul: Zrcadlo vztahů

Na cestě mě provází tyto dvě výkladové příručky. Karty už ani nemám, a občasnou autoterapii řeším tak, že si prostě některou knížku vezmu a otevřu. Když mě ty rituály ňák neba..

Proč zrovna tyto příručky, jaké karty (když už) a ještě mnohem více si můžete počíst tady.

Gerd Ziegler: Tarot - zrcadlo duše

Gerd Ziegler: Tarot - zrcadlo vztahů

Zrcadlo duše, popis knihkupce: Nové vydání nejprodávanější knihy o Crowleyho tarotu

Thothův Tarot Aleistera Crowleyho na svých obrazech pojímá široké spektrum symbolů. Nastiňuje souvislosti mezi astrologií, numerologií a symbolikou nejrůznějších duchovních směrů. Je téměř předurčen k tomu, aby se stal zdrojem nejhlubšího poznání. Tento komplet obsahuje standardní provedení karet.

V základní příručce populárního skupinového facilitátora, terapeuta a duchovního učitele Gerda Zieglera se dozvíte, jak Thotův Tarot používat a hlouběji pochopit. Pomůže vám při práci s kartami, jako ukazatel východiska z „neřešitelných“ situací, při obtížném rozhodování, nebo jako průvodce na vašich vnitřních cestách. Mimo jiné obsahuje několik způsobů vykládání, podrobný popis a výklad jednotlivých karet, doplňující otázky, klíčová slova, odkazy, doporučení a afirmace ke každé kartě.

Tento cenově zvýhodněný dárkový komplet je vhodný i pro začátečníky a obsahuje vše, co potřebujete, abyste mohli začít vykládat tarotové karty sobě i druhým.

Zrcadlo vztahů, popis knihkupce: V této knize se dozvíte, co je hlubší realitou vašich vztahů s druhými lidmi, jaké neznáme síly v nich skrytě působí. Ověříte si, zda můžete věřit svým pocitům a vjemům, či pocitům a vjemům partnera.


© dirosloví.cz | Průvodce diroslovím | Mapa stránek | Ke stažení | Meta info