dirosloví.cz

Duchovní záležitosti pro všechny, jasně a srozumitelně.


Celestinská nauka

Naprosto svojská nauka se svojskou terminologií i celou strukturou. Ovšem dokonalá.

Svojská tu neznamená špatná nebo tak něco, svojská znamená, že když budete čekat klasickou duchovní nauku, kterou si proběhnete, přefiltrujete a obvyklým způsobem pozapomenete, můžete tu narazit na jisté obtíže.

Tak třeba dost lidí nepočítá se silou příběhu, který se člověku dokáže dostat pod kůži. Pak, jednotlivé principy nauky jsou popsány tak čistě a působí v příběhu tak lehce.. člověk si nemusí hned uvědomit, že jde spíš o náčrtek skutečné práce na sobě. Rozdíl mezi rozsahy některých vhledů v knize a ve skutečnosti je tak velký, že byl nakonec kompenzován extra vydanou Pracovní knihou celestinského proroctví, která je bohužel psána v duchu amerických příruček a pohybuje se tak pro našince na samé hranici stravitelnosti, přestože přínosných postřehů tam najdete docela dost.

Největší problém však bude působit asi terminologie, jako ostatně vždycky a u všeho. Jenže, kdybychom my lidi byli schopní se spolu domluvit, nepotřebovali bychom žádné "duchovní" nauky, že? Takže modlitba není totéž co modlitba, vhled není tak úplně, co byste od takového slova čekali, u většiny termínů je význam prostě načrtnut, s tím, že je děj částečně dokreslí. Z toho plyne, že pravý význam použitých termínů, narážek a vlastně veškerých konstrukčních prvků celestinské nauky vám dokreslí teprve vaše vlastní zkušenosti..

..což je způsob Mistrů. Promyšlenost a jednoduchost dávají dohromady praktičnost, a to tu největší, kterou jsem v životě potkal. Všechno je na svém místě, není tu nic navíc.

Celestinská nauka nade vši pochybnost JE dílo Mistrů. Dnes si vůbec neumím představit, že bych se bez celestinů měl obejít.

James Redfield: Celestinské proroctví

Základních devět principů celestinské nauky. I když samotné jádro se ukazuje až v dalších knihách, bez této knihy se k němu dostat nedá. Kombinace devíti různých ... ? Pro to, co chci říct neexistuje české slovo. Vhled je něco jako náhled, úhel pohledu, schopnost, kvalita a praktikum dohromady. Všechny je potřeba nějak integrovat do svého života. Některé však stačí si uvědomit, některé může být potřeba procvičovat, některé musíte prostě začít dělat.

No, takže tu máme devět různých vhledů - spíš bych řekl asi vlivů, které si můžete vpustit do života. Udělejte to, a ty vhledy vám s tím životem provedou divy, kterých byste jinak dosahovali jen velmi, velmi těžko. A čím opravdověji je vezmete, tím víc toho dostanete..

James Redfield: Celestinské proroctví

Popis knihkupce: James Redfield vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků, a tehdy se stalo cosi neuvěřitelného: Celestinské proroctví začalo být opisováno a kopírováno a jeho pověst a sláva rostly geometrickou řadou. Není divu, obsahuje totiž tajemství, která mění svět, v němž právě žijeme. Hlavní hrdina, který touží poznat smysl života, se vypraví do Peru, aby pátral po tajemném Rukopisu neznámého původu, který se snaží oficiální místa neúspěšně potlačit. Rukopis osvětluje, jakou cestou se bude naše civilizace v příštím tisíciletí ubírat. Přečtěte si i vy Celestinské proroctví - knihu, která už změnila tisíce lidských životů a která může změnit i váš život.

James Redfield: Desáté proroctví

Podtitul: Vize pokračuje

Noooo, tak tato kniha odhaluje jeden pohled na jádro naší existence (myšleno na jádro, které bezprostředně předchází fyzickým projevům). Jde o pohled z roviny "mrtvých", do které si chodíme - mimo jiné - připomenout původní, celkovou vizi našeho života. Většina z nás to dělá jen ve snech, a čím dál více lidí to provozuje vědomě. V každém okamžiku máme možnost porovnat směr svého života s původním plánem. Jediné co potřebujeme, je vyvýšené stanoviště, v tomto případě posmrtnou rovinu (dimenzi).

Tato kniha toho samozřejmě nabízí mnohem více.. tak například jistým způsobem, který vůbec neumím vyjádřit, dává smysl všem devíti předchozím vhledům.. atd., atd.

James Redfield: Desáté proroctví

Popis knihkupce: V tomto napínavém a vzrušujícím pokračování se Charlene, která jako první přišla se zprávou, že v Peru byl nalezen starodávný rukopis, náhle ztratí při výzkumné výpravě v pralese, skrytém v nitru Appalačských hor. Zde, v tomto nádherném prostředí lesů, které proudy světla pronikají mezi stromy připomínající katedrálu, na pozadí majestátných vodopádů, se začíná naše dobrodružná výprava za hledáním Desátého proroctví. Cesta, která nás provede bránou do jiné dimenze... ke vzpomínkám na zážitky z minulých životů a jiných věků... k okamžiku před naším zrozením a počátkem světa, tak jak jej všichni známe... ke znovuprožití života a smrti, které očekává každého z nás... k dobrovolnému osamění pekla, kde se bázlivé duše vzpírají probuzení... a do říše posmrtného života, kde je chráněno a opatrováno poznání a tajemství lidského osudu. Zpět na Zemi pochopíme, že všeobecné duchovní renesanci brání strach z budoucnosti, a budeme se snažit tento strach překonat pátráním po podstatě vnitřní duchovní síly. Porozumíte-li Desátému proroctví, vaše vědomí se rozšíří, aby do sebe pojalo poznání dlouhého vývoje lidských dějin, stejně jako specifického poslání, na nemž se všichni podílíme, abychom své lidství vedli k určenému cíli. Jako nikdy dříve dubete náhle nacházet odpovědi na vevyřčené otázky, které provázejí každou lidskou zkušenost a ozývají se v každém lidském srdci: Proč jsme tady? Co se od nás očekává? Kam směřujeme? James Redfield nám slovy, která souznějí s naší nejhlubší intuicí a vrhají světlo nejen na náš vnitřní svět, ale i na svět kolem nás, opětovně předpokládá jedinečnou zvěstovatelskou, a v konečném důsledku radostnou vizi lidského duchovního vývoje. Vizi, která může změnit náš život. A doufejme, že i svět.

James Redfield: Tajemství Shambhaly

Podtitul: Hledání jedenáctého proroctví

Tato kniha dává smysl prvním devíti vhledům podobně jako Desáté proroctví, akorát trochu jinak.. tak nějak víc praktičtěji. (Tajemství Shabhaly jinak dává smysl i celé předchozí řadě, ale to se tak nějak snad i čeká :-) Komunita žijící podle přírodních zákonů a tedy v naprostém souladu se vším stvořením, to není na Zemi ani novinka, ani otázka tisíciletí vývoje, ale nutnost. Bez ní by naše negace Zemi úplně roztrhaly, což, jak by k tomu přišly jiné dimenze, které žijí ve stejném prostoru, jen v jiném časovém proudu, že? Jak si do nich občas někdo vleze, je tam den, ale vrátí se po roce.

Kdepak, lidské působení je na této planetě zatím potřeba vyvažovat, napomáhat vývoji, dodávat jednotlivcům sílu k důležitým rozhodnutím, a vytvářet prostředí pro jednotlivé zásahy andělů, páč tyhle bytosti jinak odpuzuje nenávist, která nás sice zabíjí, ale kterou si tak hýčkáme.

A opět je na této knize mnohem víc, než co jsem tu vypíchl.. nakonec, přesvědčte se sami.

James Redfield: Tajemství Shambaly

Popis knihkupce: Román autora bestselleru Celestinské proroctví zavede čtenáře k dalším dobrodružstvím a k novým duchovním pravdám, jež se dnes objevují v lidském vědomí. V nepřístupných horách Tibetu žije komunita nazývaná Shambhala, která byla dlouho považovaná za mytickou. Její tajné učení, jež může mít nesmírný vliv na náš život, bylo skryto světu po dlouhá staletí. Vaše hledání Shambhaly začíná slovy dítěte a vizí jednoho starého přítele. Tyto nejasné náznaky a mocný synchronismus vás zavedou do Kathmandu, Nepálu a nakonec do Lhasy v Tibetu. Uprostřed sněhových bouří a nebezpečných hor se setkáte s tajnou tibetskou sektou, která střeží tajemné legendy - instrukce, jež se předávají z generace na generaci a jež popisují vnitřní změny, které musí podstoupit každý, kdo chce vstoupit do Shambhaly.


© dirosloví.cz | Průvodce diroslovím | Mapa stránek | Ke stažení | Meta info