dirosloví.cz

Duchovní záležitosti pro všechny, jasně a srozumitelně.


Obecné

"Obecné" je jen nouzové označení pro knihy, které se nedají zařadit jako duchovní, ani se mi nevyplatí dělat jim zvláštní list, ale přesto je tu chci uvést, páč jsou hodně potřebné.

Marlo Morgan: Poselství od protinožců

Jedinečný přínos této knihy je v tom, že popisuje myšlení, způsob života a vlastně druh civilizace, které se nedotkl náš matriarchát ani patriarchát. Jde o dlouho postrádaný důkaz, že lze žít bez pohlavního rasismu a diskriminace, že lze žít i bez techniky, byť poněkud drsně, že lze žít bez vynášení otcovství nebo mateřství a hádání se, komu patří děti..

..že prostě a jednoduše lze žít v naprostém souladu s Přírodou a vším Stvořením.

Dlouho byly veškeré takové civilizace beznadějně pohřbeny pod nálepkami "zaostalé, primitivní apod.", proto byly jejich hodnoty pro běžné lidi zcela nedostupné. Byl to od tehdejších vlád chytrý tah - a my, pokud nechceme zůstat nadosmrti ovcemi, musíme být chytřejší. Díky božské Jednotě za tuto knihu, která nám to umožňuje.

Marlo Morgan: Poselství od protinožců

Popis knihkupce: Příběh americké lékařky specializující se na přírodní léčitelství, které se naskytla příležitost poznat život jednoho australského domorodého kmene. Je to svědectví o hlubokém způsobu života v souladu s drsnou přírodou.

Marlo Morgan: Poselství z věčnosti

Tento příběh jde nečekaně hluboko. Dokresluje první knihu způsobem, který vlastně nemáme odkud znát, i když je nám vlastní. Zdá se, že autorka - nebo snad samotný příběh? - mluví přímo ke kořenům naší lidskosti, ke kterým normálně nemáme přístup, a které v sobě většinu času jen nosíme, někde v kostech.

Poselství z věčnosti se prostě vymyká úplně všemu.. a nejde mi to nijak popsat, musíte sami.

Marlo Morgan: Poselství z věčnosti

Popis knihkupce: Ústřední postavou tentokrát není sama autorka, ale domorodá dvojčata - bratr se sestrou - kteří byli po narození odebráni matce a jejichž osudy autorka vypráví s nesmírným zaujetím a s důvěrnou znalostí prostředí.

Petr Vokáč: Nevyjasněné záhady II. tisíciletí

Každý z nás potřebuje občas narušit ten vražedný dojem, že žijeme ve vysvětleném světě, který nás nemá čím překvapit. Znepokojení je to, co potřebujeme v té letargii navyklých, automatizovaných úkonů, které mnoho z nás považuje za skutečnost. Vytvořili jsme civilizaci tak složitou, že pokud chceme být zaostření v běžném životě, rozmazává se nám celek. Spousta lidí celek vnímá jen podle oficiálních zpráv, v domnění, že kdyby se dělo něco důležitého, že se to dozví.

Nu, tak tahle příjemná sbírka by mohla být přesně to, co vám zprostředkuje ono pověstné, tolik potřebné nakopnutí.

Petr Vokáč: Nevyjasněné záhady II. tisíciletí

Jacques Bergier, Louis Pauwels: Jitro kouzelníků

Podtitul: Úvod do fantastického realismu

Tohle je knížka, která učí myslet. Ne jen tak zbůhdarma konspirovat nebo fantazírovat, ale myslet. Učí vás svým vlastním příkladem, že když vám pro nějakou událost nestačí vysvětlení, které veřejnosti předhazují specialisté, prostřednictvím zpravodajských agentur, musíte jít, učit se a naučit se tolik, abyste se dostali nad problém, protože to je pozice, ze které uvidíte příslušné souvislosti a tedy i pravdu.

Budete-li chtít, naučíte se necouvnout před nejfantastičtějšími výklady a zastavit se až ve chvíli, kdy všechno začne dávat smysl. Jinými slovy, můžete se naučit rozlišovat, zda následek, odpovídá uváděné příčině, což je dohromady nejjednodušší způsob, jak porozumět příčinnosti neboli zákonu karmy.

Jacques Bergier, Louis Pauwels: Jitro kouzelníků

Popis knihkupce: Dva muži ze světa laboratoří a moderních informačních zařízení odkrývají fantastické hypotézy, které jsou založeny na reálném materiálu a týkají se magických schopností lidské inteligence, zpřístupňujících neznámé oblasti poznání, kde se stýká zvláštní duševní moc a stará alchymie se současnou vědou a odkrývají se udivující podoby života. Při svém líčení používají autoři "metody vědců, ale také teologů, básníků, čarodějů, mágů a dětí" a překračují hranice fikce a bizarnosti. V závěrečné pasáži kladou náznakově perspektivy příštího člověka a rozepisují se o pravděpodobných nadnormálních mozcích, "mutantech", představujících další stupeň evoluce. Jedná se o nové vydání světového bestselleru zabývajícího se mezními oblastmi lidského poznání a obecně vývojem lidstva. Kniha, která se již zařadila mezi legendy klade mnoho znepokojivých otázek: je směr naší civilizace správný? Neuniká nám skutečný smysl dějin pod rukama? Neodehrálo se to podstatné už kdysi dávno a netápeme při rekonstrukci jako dítě, které se snaží složit skládačku odloženou dospělým bratrem? Autoři tu kouzlí s tématy, nad nimiž se tají dech: tajné společnosti bdící nad naší planetou, úžasné objevy středověkých alchymistů, magie a okultismus, hranice novodobé vědy, pseudovědecké teorie, tajemství ukryté ve starých spisech, neobvyklé znalosti a úkazy v naší minulosti... Smyslem knihy je probudit zvědavost, „uvést do problému", ukázat, že povrchem se daná skutečnost nevyčerpává, ale naopak získává silnější kontury.

Rainer Holbe: Obrazy z říše mrtvých

Podtitul: Parapsychologické experimenty Klause Schreibera

Aaaa, prapočátky vizuelního E.V.P. Všeobecně jde o to, že "onen svět" se pokouší s námi spojit a jednak nás uklidnit, co se týká obav ze smrti, a jednak dát nám dostatek informací, abychom vybředli z moci našich církví, zřízení a organizací dříve než bude pozdě.

Tohle téma se proto týká každého a každému lze než doporučit, aby si obstaral příslušné informace, kterých je dnes už svým způsobem dostatek.

Rainer Holbe: Obrazy z říše mrtvých

Popis knihkupce: Parapsychologické experimenty Klause Schreibera, kterému se podařilo zaznamenat na videomagnetofon projevy zemřelých lidí.


© dirosloví.cz | Průvodce diroslovím | Mapa stránek | Ke stažení | Meta info